MATERIAŁ IZOLACYJNY
Do docieplania metodą wdmuchiwania stosujemy materiał z włókna celulozwego produkowaną przez Niemiecką frimę DAMMSTATT W.E.R.F. produkowanoą z makulatury o niskim współczynniku przewodzenia ciepła Ad = 0.037 W/(m*K). Materiał ten jest otrzymwyany z surowca wtórnego - makulatury  i został oznaczony "niebieskim aniołem" jako nie uciążliwy dla środowiska i spełniający wszystkie warunki, wymagane przy nadaniu tego znaku.
ZALETY IZOLACJI CELULOZOWEJ
1. Izolacja ta posiada certyfikat Unii Europejskiej a producent ceryfikat zarządzania jakością zgodny z ISO 9001  (patrz certyfikat) co daje 100% gwarancję, że wdmuchiwany materiał posiada  deklarowany wpółczynnik ciepła.
2. Fabrycznie zaimpregnowany materiał z włókna celulzowego, pozostanie nie toksyczny i jednocześnie neutralny na działanie bakterii, pleśni, glonów, grzybów, insektów i gryzoni, absolutnie nie stanowiąc dla nich pożywki.
3. Nie ma w nim szkodliwych subsatncji chemicznych  a także cząsteczek drażniących płóca, które mogą prowadzić do reakcji chorobowych i alergicznych zagrażających zdrowiu.
4. Celuloza jest materiałem biologicznie i ekologicznie czystym. Pozostaje bezzapachowa, a właściwości elektrostatycznej i elektrycznej przejawiaja się nie przyciąganiem do siebie drobin kurzu i pyłu będących zwykle siedliskiem bakterii.
5. Posiada odporność ogniową na poziomie B,s-2.
6. Jest materiałem o doskonałych właściwościach pochłaniania dzwięków. Cechuje się duża izolacyjnoscią akustyczną (zdolność pochłaniania dzwięków) co powoduje zastosowanie tego materiału m.i.n. do wygłuszania stropów, ścian działowych. konstrukcje drewniane.
7. Materiał jest lekki, 1m3 przy zasypywaniu swobodnym waży ok. 25kg a przy wdmuchiwaiu szczelinowym np. skosy poddasza lub ściany ok 32kg. Łatwo wnika w każdą szczelinę i wypełnia ją, nie obciąża konstrukcji.
8. Włókna celulozowe są doskonałym regulatorem wilgotności bez utraty właściwości izolacyjnych. Szczególne zdolności pochłaniania wilgoci działają regulująco na klimat pomieszczenia co prowadzi do efektywności tej metody, oszcedność energii (ciepło zimą, chłodno latem).
9. Przy ocieplaniu z celulozy nie ma konieczności stosowania folii paroizolacyjnych, co zdecydowanie obniża koszty materiałowe i robocze.
10. Stosując metodę wmuchiwania materiału termoizolacyjnego zachowujemy ciągłość izolacji (bez spoinowe) przez co unikamy powstania mostków termicznych.
11. Izolacja z celulozy jest w pełni ekologiczna, produkowana z makulatury, a proces produkcji jest energooszczędny, nie niszczy naturalnych zasobów ziemi, przez co nie szkodzi ziemi.
Postaw na ekologię i na najlepiej ocieplone poddasze!
CELULOZA - karta techniczna PDF
POBIERZ
Europejska Aprobata Techniczna ETA-04/0080 - PDF
POBIERZ
 
Współczynnik przewodzenia ciepła - PDF
POBIERZ
 
Klasyfikacja ogniowa - PDF
POBIERZ
 
WYKONANE PROJEKTY